Szukaj wg modelu

Kategorie

Producenci

Newsletter

 

Dajemy Wam aż 30 dni na dokonanie zwrotu!

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami zwrotu towaru:


  1. Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) konsument może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia odebrania przesyłki. Sklep www.racing-planet.pl umożliwia zwrot towaru w ciągu 30 dni. Nie dotyczy to części oryginalnych Hyosung, Kymco, Piaggio, Motori Minarelli których zwrot może być dokonany w ustawowym terminie 14 dni.


  1. Konsument pragnący odstąpić od umowy w terminie przedstawionym w punkcie 1 zobowiązany jest do złożenia stosowanego oświadczenia na piśmie lub w formie elektronicznej  w terminie 14 dni od otrzymania towaru. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Dla usprawnienia procesu zwrotu towaru klienci , którzy zamówili towar online proszeni są o złożenie wniosku o zwrot towaru na stronie naszego sklepu. W tym celu należy:

 

  • zalogować się na swoje konto w sklepie

 

  • przejść do zakładki Historia i szczegóły moich zamówień

 

  • wybrać numer zamówienia w którym znajdują się towary, które chce zwrócić

 

  • w tabeli poniżej adresu wybrać produkt , który chce zwrócić zaznaczając kwadrat po lewej stronie produktu

 

  • w polu poniżej słów ZWROT TOWARU opisać swoje żądanie uwzględniając typ żądania ( zwrot kosztów zakupu, wymiana na nowy, wymiana na inny produkt podając jego numer katalogowy (indeks np NK100.24). Jeśli wybrałeś zwrot kosztów NIE ZAPOMNIJ PODAĆ DANYCH KONTA BANKOWEGO ( numer konta i właściciela konta)

 

  • po wypełnieniu danych proszę wcisnąć przycisk ZWRÓĆ TOWAR

 

 3. Alternatywnie dla klientów, którzy złożyli zamówienie w innej formie ( zamówienie telefoniczne , mailowe lub poprzez formularz kontaktowy lub na chacie online) dopuszczamy mozliwość wypełnienia odręcznego druku zwrotu. Formularz dostarczamy Państwu w paczce wraz z dokumentami sprzedaży. Jest on też zawsze dostępny do właśnie w tym miejscu KLIKNIJ TU ABY POBRAĆ

 

4. Jeśli to możliwe, prosimy o dołączenie potwierdzenia zakupu (paragonu) do odsyłanego towaru.5. Prosimy nie oklejać taśmą oryginalnego opakowania, ale owinięcie go chociaż szarym papierem.

 

6. Zwrot kosztów zakupu odbywa się wyłącznie na podane przez klienta KONTO BANKOWE.

 

7.Zwrotów prosimy dokonywać na adres magazynu: RACING PLANET ul. Czarny Dwór 4B/44 80-365 Gdańsk


8. UWAGA! Paczki odesłane do nas "ZA POBRANIEM" nie będą przyjmowane.

 

9. Zasady zwrotów towarów stosowane w naszym sklepie są zgodne z obowiązującymi przepisami i dotyczą wszystkich konsumentów. Pragniemy przypomnieć , iż takie prawo ma tylko konsument, a zgodnie z art. 22 Kodeksu cywilnego za konsumenta uznaje się osobę fizyczną, dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.