Szukaj wg modelu

Kategorie

Producenci

Newsletter

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO WWW.RACING-PLANET.PL


Sklep internetowy Racing Planet działający pod adresem www.racing-planet.pl, prowadzony jest przez:

SD Piotr Jagodziński
ul. Czarny Dwór 4B/44
80-365 Gdańsk
REGON: 220767116
NIP: 879-131-62-05


Wpisany do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez: Prezydent Miasta Gdańska pod numerem 142246

 

Administratorem Bezpieczeństwa Informacji  (do 25.05.2018 ) a Inspektorem Ochrony Danych Osobowych ( od 25.05.2018) jest właściciel firmy Pan Piotr Jagodziński.

 

Szczegółowe dane dotyczące ochrony Państwa Danych Wrażliwych i wszelkich danych osobowych, które zbieramy znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności. 

KONTAKT:


Zdecydowanie preferujemy kontakt elektroniczny. W naszej witrynie w wielu miejscach znajdziecie Państwo formularze kontaktowe ( lewa kolumna sklepu, stopka). Dla Państwa wygody uruchomiliśmy usługę chatu online z obsługą sklepu ( na dole po prawej stronie). W sytuacjach wyjątkowych wymagających bezwzględnego kontaktu telefonicznego prosimy o podanie numeru kontaktowego w powyższych formularzach- obsługa sklepu oddzwoni na podany numer. 
e-mail: [email protected]I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Sklep Internetowy prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem sieci Internet.
 2. Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem sieci Internet. Po złożeniu zamówienia do Kupującego zostaje przesłana e-mailem wiadomość, że zamówienie dotarło do sklepu.
 3. Realizacja zamówienia następuje, gdy do sklepu dotrze od Kupującego e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia.
 4. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.
 5. W momencie potwierdzenia przez Kupującego wysłanego przez niego zamówienia dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy SPRZEDAJĄCYM a KUPUJĄCYM. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu.
 6. Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w Ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zamianami) oraz w Ustawie z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000r., nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami).
 7. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.
 8. Klienci, którzy decydują się na zakupy, których jednorazowy koszt przekracza 1000 zł brutto mogą zostać poproszeni przez obsługę sklepu o potwierdzenie zamówienia lub o dokonanie zaliczki na poczet zamówienia.II. FORMY PŁATNOŚCI

 1. Za zamówione towary Kupujący może zapłacić wybierając jedną z poniższych form płatności:
 • przy odbiorze: należność pobiera kurier
 • przelewem bankowym na konto sklepu
 • szybki przelew lub płatność kartą płatniczą za pośrednictwem serwisu PayU
 • kartą płatniczą za pośrednictwem serwisu PayPal


III. DOSTAWA


 1. Zamówiony towar wysyłany jest na terenie Polski za pośrednictwem następujących przewoźników:
  • DHL
  • Paczkomaty InPost
  • Poczta Polska

  Koszty dostawy znajdziesz TUTAJ.

 2. Aby przesyłka kurierska mogła zostać prawidłowo zrealizowana, konieczne jest podanie pełnego adresu i aktualnego, polskiego numeru telefonu.
 3. W przeciwnym razie czas realizacji zamówienia może się wydłużyć, a w przypadku braku kontaktu ze sklepem przez 7 dni, zamówienie takie zostaje anulowane.
 4. O wszystkich zmianach statusu zamówienia (w tym o brakach lub błędach w informacjach koniecznych do realizacji wysyłki) informujemy mailowo. 

IV. ODEBRANIE PRZESYŁKI

 1. W momencie odbioru przesyłki kurierskiej odbiorca powinien sprawdzić czy opakowanie z towarem jest oryginalnie zapakowane. W przypadku stwierdzenia, że taśmy zostały naruszone, opakowanie oklejone jest inną taśmą lub paczka jest uszkodzona w sposób widoczny, lub towar jest uszkodzony prosimy o niezwłoczny kontakt ze sklepem. Wszystkie paczki są ubezpieczone i sklep w imieniu Klienta będzie dochodził odszkodowania.V. REKLAMACJE

 1. Gwarancji udziela się na okres 12 miesięcy od daty zakupu towaru. W szczególnych przypadkach okres ten może ulec wydłużeniu zgodnie z zaleceniami producenta.
 2. Z oczywistych względów gwarancją nie są objęte produkty służące do tuningu skuterów sportowych i wyścigowych, oraz produkty, których wymiana zalecana jest regularnie (chemia, żarówki, paski napędowe). Zastrzeżenie to nie dotyczy wad fabrycznych stwierdzonych przez klienta bezpośrednio przed montażem.
 3. Podstawą do ubiegania się o uznanie reklamacji jest posiadanie i przedstawienie dokumentu zakupu - oryginał paragonu, faktura VAT, lub dowód zawarcia umowy.
 4. W celu zgłoszenia reklamacji, prosimy o skontaktowanie się z działem reklamacji w sklepie poprzez formularz kontaktowy ( „KONTAKT”)
 5. Wszelkie części mechaniczne podlegają procedurze reklamacji tylko jeżeli były montowane w zakładach specjalistycznych (serwisach). Prosimy o dostarczenie kopii dokumentu  potwierdzającego usługę montażu części.
 6. Części montowane poza siecią serwisów w warunkach niespełniających kryteriów punktu 5 nie podlegają procedurze reklamacji.
 7. Sklep www.racing-planet.pl nie przyjmuje przesyłek pobraniowych.


VI. ZWROT TOWARU

 1. Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia odebrania przesyłki. Sklep www.racing-planet.pl umożliwia zwrot towaru w ciągu 30 dni. Nie dotyczy to części oryginalnych Hyosung, Kymco, Piaggio, Motori Minarelli których zwrot może być dokonany w ustawowym terminie 14 dni. 
 2. Konsument pragnący odstąpić od umowy w terminie przedstawionym w punkcie 1 zobowiązany jest do złożenia stosowanego oświadczenia na piśmie lub w formie elektronicznej  w terminie 14 dni od otrzymania towaru. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Dla usprawnienia procesu zwrotu towaru klienci , którzy zamówili towar online proszeni są o złożenie wniosku o zwrot towaru na stronie naszego sklepu. W tym celu należy:
 • zalogować się na swoje konto w sklepie
 • przejść do zakładki Historia i szczegóły moich zamówień
 • wybrać numer zamówienia w którym znajdują się towary, które chce zwrócić
 • w tabeli poniżej adresu wybrać produkt , który chce zwrócić zaznaczając kwadrat po lewej sronie produktu
 • w polu poniżej słów ZWROT TOWARU opisać swoje żądanie uwzględniając typ żądania ( zwrot kosztów zakupu, wymiana na nowy, wymiana na inny produkt podając jego numer katalogowy (indeks np NK100.24). Jeśli wybrałeś zwrot kosztów NIE ZAPOMNIJ PODAĆ DANYCH KONTA BANKOWEGO ( numer konta i właściciela konta)
 • po wypełnieniu danych proszę wcisnąć przycisk ZWRÓC TOWAR

 

 3. Alternatywnie dla klientów, którzy złożyli zamówienie w innej formie ( zamówienie telefoniczne , mailowe lub poprzez formularz kontaktowy lub na chacie online) dopuszczamy mozliwość wypełnienia odręcznego druku zwrotu. Formularz dostarczamy Państwu w paczce wraz z dokumentami sprzedaży. jest on też zawsze dostępny do wydrukowania w zakładce ZWROT TOWARU znajdującego się w stopce u dołu strony.

 

 4. Jeśli to możliwe, prosimy o dołączenie potwierdzenia zakupu (paragonu) do odsyłanego towaru.

 

 5. Pieniądze zostaną zwrócone przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta w informacji online, lub na   druku zwrotu produktu (druk dostępny w informacji Zwrot Towaru w stopce sklepu).

 

 6. Sklep www.racing-planet.pl nie przyjmuje przesyłek pobraniowych.

 

  7. Prawo do zwrotu ma tylko konsument, a zgodnie z art. 22 Kodeksu cywilnego za konsumenta uznaje się osobę fizyczną, dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. 


VII. PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 1. Składając zamówienie Klient wyraża zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w bazie danych firmy SD Piotr Jagodziński z siedzibą w Gdańsku przy ul. Czarny Dwór 4B/44.
 2. Dane osobowe wykorzystywane są do realizacji zamówień. Jeżeli Klient wyrazi zgodę będzie informowany o nowych produktach oraz promocjach oferowanych przez sklep www.racing-planet.pl.
 3. Klient ma prawo do wglądu do własnych danych osobowych oraz ich poprawek, a także usunięcia z bazy danych.
 4. Przekazane dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim.
 5. Powierzone dane osobowe podane na formularzu zamówienia w sklepie internetowym Racing Planet, są gromadzone i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami).
 6. Prosimy o każdorazowe wylogowanie się ze sklepu po dokonaniu zakupów oraz PRZED wysyłaniem linków do miejsc w naszym serwisie (np. przy podawaniu linków do produktów).
 7. Szczegółowe zasady zbierania, przetwarzania i przechowywania danych osobowych wykorzystywanych w celu realizacji zamówień przez sklep zostały opisane w Polityce prywatności, która znajduje się pod adresem: http://www.racing-planet.pl/content/7-polityka-prywatnosci


VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 • Bardzo prosimy o dokładne przemyślenie zakupu zanim złożą Państwo zamówienie.
 • Prosimy o dokładne wypełnienie formularza zamówienia.
 • Sklep www.racing-planet.pl jest własnością firmy SD Piotr Jagodziński. Wszystkie prawa zastrzeżone


© 2017 SD Piotr Jagodziński prowadzący sklep Racing-planet Polska