Szukaj wg modelu

Kategorie

Producenci

Newsletter

Wariator J.Costa PRO do Piaggio Leader 150cc

IT622-PRO

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny!
Wysyłka 24-72 godzin
Więcej informacji o wysyłce i terminie dostawy
kliknij tu

804,75 zł Cena zawiera 23% Vat, nie zawiera przesyłki

Waga: 1,15kg

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 80 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 80 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 24,00 zł.


Wariator J Costa seria PRO do skuterów napędzanych silnikiem Piaggio Leader o pojemności 150cc w tym tak popularnych jak Piaggio Liberty 150cc czy Piaggio X8 150cc. Nowa seria PRO jest kontynuatorem myśli zawartej w EVO3 z wprowadzonymi drobnymi poprawkami szczególnie w zakresie chłodzenia a także znaczącymi zmianami jakościowymi. Poprzednie serie miały problem z dość szybmik zużywaniem się talerza szczególnie w miejscu pracy kołków. Wszytkie newralgiczne miejsca ponoć zostały poprawione i wzmocnione. Pomimo tego wariatory PRO są lżejsze i mają dawać jeszcze lepsze osiągi.

J.COSTA jest jednym z wiodących producentów wariatorów dla przemysłu motoryzacyjnego. Tradycja, doświadczenie w branży, znajomość rynku i silne zaangażowanie pozwoliło na uzyskanie pozycji w USA jako lider innowacji w branży. Aby wyprzedzić rynek i reagować na szybkość innowacji wymagającej branży, J.COSTA posiada zaawansowany Dział Badań i Rozwoju.
J.Costa jest hiszpańską firmą produkującą wariatory do niemal wszystkich typów skuterów i quadów. Transwersalne wariatory nie posiadają ślizgających się okrągłych rolek (których kształt de facto utrudnia działanie i przyczynia się do szybszego ich zużycia – co zostało niejako wykorzystane przez asymetryczne rolki Pulley'a), a jedynie kołki o zaokrąglonym końcu, które wkłada się w blok wariatora pod kątem około 45 stopni. Siła odśrodkowa wymusza ruch kołków w otworach, co odpowiada ślizganiu się rolek w tradycyjnych wariatorach, a w konsekwencji czego poruszany jest talerz wariatora.
Dzięki prostocie konstrukcji, element J.Costa jest zdecydowanie bardziej wydajny przy przenoszeniu mocy silnika na tylne koło, w porównaniu do standardowych wariatorów Eksploatacja wariatorów poprzecznych jest łatwiejsza, gdyż żywotność kołków jest wielokrotnie większa. Rzadziej musimy rozbierać skuter, albo odwiedzać serwis, by wymienić rolki w wariatorze.

Uwaga! Wariatory J. Costa są przygotowane do współpracy wyłącznie z oryginalnymi podzespołami fabrycznymi takimi jak oryginalny dzwon, sprężyna i sprzęgło. Jeśli nie masz pewności, iż w Twoim skuterze zamontowane są takie części nie decyduj się na zakup tego produktu. Części tuningowe oraz nieoryginalne części zamienne mogą powodować niepełną kompatybilność z produktami J.Costa i brak możliwości uzyskania optymalnej pracy wariatora. Aby zagwarantować optymalną pracę konieczne będzie rozebranie i dokładne przesmarowanie elementów sprzęgła, sprawdzenie wymiarów serwisowych sprężyny sprzęgła oraz sprężynek sprzęgłowych. Każda niezgodność powoduje konieczność wymiany ich na nowe. Wariatory Costa są bardzo wrażliwe na stan paska napędowego. Jego zużycie nie może przekraczać 25% wartości deklarowanej przez producenta ( sprawdź zalecane dane w serwisówkach). Co więcej nie należy stosować pasków innych niż oryginalne, gdyż mogą one mieć nieco odmienne wymiary co wpływa na nieoptymalną prace wariatorów J Costa.
Przy montażu wariatora J. Costa ZAWSZE dokręcaj nakrętkę przeciwtalerza kluczem dynamometrycznym z odpowiednim momentem, który znajdziesz w oryginalnych książkach serwisowych bądź w instrukcji użytkownika pojazdu.

 

Pasuję także do:

Derbi Boulevard (silnik leader)- 150cc.
Italjet Torpedo 4T- 150cc.
Italjet Jet Set- 150cc.
Piaggio Beverly (silnik leader)- 150cc.
Piaggio Liberty ( silnik Leader)- 150cc.
Piaggio Vespa (silnik leader)- 150cc.
Piaggio Skipest (silnik leader)- 150cc.
Piaggio X8 (silnik leader)- 150cc.
Piaggio X9 (silnik leader) 150cc.

1,15kg
IT622-PRO
IT622PRO
J. Costa

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzjęCzęści zamienne do tego artykułu

 
Waga: 0,00kg
JC16025009512M
113,06 zł*